Wykańczanie obiektów biurowych
Strona Główna Oferta Wykańczanie obiektów biurowych

Malowanie biur

Janerbud z Poznania proponuje kompleksowe usługi w zakresie wykańczania wnętrz, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, oferta firmy jest także skierowana do właścicieli mieszkań i domów. Serwis obejmuje wszechstronne prace od stawiania konstrukcji z karton-gipsu po kładzenie płytek i innych rodzajów podłóg, instalacji elektrycznych, wykańczanie łazienek, po szpachlowanie, tapetowanie i malowanie ścian. Doświadczenie pracowników w remontach domów, biur, lokali handlowych, gabinetów lekarskich i innych przestrzeni użyteczności powszechnej gwarantuje wysokiej jakości efekt. Polityka firmy obejmuje staranność wykończenia, dbałość o detale oraz profesjonalizm, a zabezpieczenie mienia klienta oraz jego zadowolenie są priorytetem.

Oferowane usługi malarskie są wykonywane w zależności od potrzeb klienta w sposób tradycyjny lub metodą natryskową. W celu wykończenia ścian z wykorzystaniem pędzli oraz wałków użytkowane są wyłącznie materiały profesjonalne, które dają gwarancję efektu wysokiej jakości. W przypadku nakładania farby pistoletami natryskowymi używane są specjalistyczne urządzenia, które rozprowadzają emulsję szybko, równomiernie i wydajnie. Janerbud świadczy usługi malowania domów i biur na terenie Poznania i okolic.

Odświeżanie pomieszczeń obejmuje często nie tylko pokrywanie ścian farbą, na rynku dostępnych jest wiele innych metod ich dekoracji. Jedną z powszechniejszych technik jest tapetowanie, które w prosty sposób pozwala osiągnąć efektowny rezultat. W sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele rodzajów tapet, najpopularniejsze to papierowe, flizelinowe oraz winylowe. Coraz większą popularność zyskują także modele tekstylne i z włókna szklanego. Każda z nich ma różne zastosowania, formy krycia oraz kładzenia i oczywiście dostępną gamę wzorów, oraz deseni. W wyborze należy kierować się nie tylko kolorystyką i ogólnym efektem wizualnym, dlatego lepiej poradzić się fachowca, który dobierze odpowiedni materiał do oklejanej powierzchni. Warto zasięgnąć opinii specjalistów, zapytać o ofertę z wyceną, lub poprosić o kontakt firmę Janerbud Poznań w kwestii malowania i tapetowania biur, mieszkań, domów i nie tylko.

Wskazówki dotyczące malowania ścian

Przeważnie pierwszą kwestią, z którą styka się klient, chcąc odświeżyć ściany, jest wybór koloru. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama odcieni, przez co dobór właściwej barwy wcale nie jest taki prosty. Najlepiej na początek skorzystać z dostępnych wzorników, każdy producent farb oferuje gotowe palety. Warto jednak po wyborze koloru wypróbować kilka jego odcieni bezpośrednio w miejscu nakładania emulsji. Pozwala to sprawdzić ostateczny efekt, biorąc pod uwagę takie czynniki jak chociażby nasłonecznienie.

Przygotowując akcesoria niezbędne do nakładania farby, należy zaopatrzyć się nie tylko w pędzle, wałki i kuwety, ale także zabezpieczające taśmy malarskie, drabinę, teleskop do wałka i mieszadło do emulsji. Przed rozpoczęciem nanoszenia, należy też odpowiednio przygotować powierzchnię, przede wszystkim ją oczyścić, zaszpachlować ubytki i zagruntować. Jest to niezbędne, aby uzyskać estetyczny efekt i żeby naniesione warstwy odpowiednio trzymały się podłoża.

Sam proces malowania należy rozpocząć od odpowiedniego zabezpieczenia i oklejenia ścian taśmą. Używaną farbę należy dobrze rozmieszać, a następnie rozpocząć jej nanoszenie od sufitu pasami. Każde kolejne pasmo powinno delikatnie nachodzić na poprzednie. Maluje się pociągnięciami od okna, wgłąb pomieszczenia. Przechodząc do ścian, należy rozpocząć od narożników, można w tym celu użyć specjalnych wałków do tego przeznaczonych. Następnie pokrywa się trudne miejsca jak naokoło kontaktów, wokół okien i drzwi oraz za grzejnikami. Prace przy murach również zaczyna się od okien, wykonując na zmianę ruchy pionowe, poziome i ukośne, co pozwala osiągnąć optymalny efekt krycia. Jeżeli jednak nie ma się czasu lub ochoty na samodzielne remontowanie wnętrz, można zwrócić się do specjalistów, firmy Janerbud z Poznania, którzy oferują malowanie i wykańczanie biur, mieszkań i domów.

Jak prawidłowo tapetować ściany?

Również w przypadku tapetowania należy odpowiednio przygotować powierzchnię, musi ona być sucha, czysta i najlepiej wyrównana. Jeżeli ściany są wyjątkowo nierówne, można na nich użyć tapet z włókna szklanego, które zakryją niedoskonałości. Natomiast na wilgotne podłoża konieczne jest zastosowanie specjalnego preparatu wodoszczelnego przed rozpoczęciem klejenia. Potrzebne są także odpowiednie akcesoria jak specjalny nożyk, pędzel do kleju, szczotka do wygładzania, gumowy wałek do dociskania brzegów, a także drabina oraz ścierka. Dobór odpowiedniego materiału oraz kleju zależy od rodzaju pomieszczenia, np. w wilgotnych pomieszczeniach należy stosować produkty winylowe, do których przeznaczone są dedykowane emulsje. Zawsze należy się dokładnie stosować do instrukcji umieszczonych zarówno na tapetach, jak i na środkach klejących. Nanoszenie powinno się rozpocząć od lewej strony okna i następnie przejść dookoła wnętrza. Jeżeli wybrany model zawiera wzór, konieczne będzie odpowiednie spasowanie brytów. Nakładanie zaczyna się od górnej części ściany, wzdłuż wcześniej naniesionej linii pionowej, najpierw dociska się górną część od środka do brzegu, następnie trzymając u góry, rozłożyć dolny fragment i również przycisnąć. Bryty układa się na styk bez przerw i zakładek. Jak widać, nie jest to łatwy proces, dlatego w kwestii tapetowania i malowania biur i domów klienci z Poznania mogą wykorzystać kontakt do firmy Janerbud.


Remonty mieszkań przeprowadzone z firmą Janerbud z Poznania to najlepsza decyzja i duża oszczędność!
Malowanie biur
Usługi remontowo budowlane

10 lat w branży budowlanej zobowiązuje

+48 665 482 634 Kontakt

Remont domu Poznań | Instalacje elektryczne Poznań | Malowanie ścian Poznań

Projekt strony: HFTSEM

Przewiń do góry strony